• Srdečne Vás pozývame!

• Žiaci SZUŠ Kláštora pod Znievom  si pre Vás pripravili novoročný koncert plný krásnych melódií, tanečných choreografií či divadelného prejavu. Tešíme sa na Vašu účasť.

• Gitarová súťaž

• Dňa 28.11.2019 sa uskutočnila 11. ročník gitarovej súťaže v Prievidzi. Z našej školy sa jej zúčastnil Hugo Majdiš , žiak Vlastimila Brisudu,ktorý v C kategórii získal 1.miesto . Srdečne blahoželáme k úspechu.

• Pozvánka: Ruky, ktoré dávajú v Tulipe

• Pozývame Vás na prezentáciu témy „Ruky, ktoré dávajú“, umelecky stvárnenej deťmi, zamestnancami z Centra pre deti a rodiny (detského domova) Necpaly a ich priateľmi. Výstava je aktuálne prístupná v Obchodnom centre Tulip v Martine a potrvá až do 23.12.2019. Autormi sú PaedDr. Miroslava Michalcová a PhDr. Milan Michalec, DiS. art., PhD. Výstava sa koná pod záštitou Mgr. Ladislava Adamoviča – riaditeľa CDR Necpaly. Oceňujeme skvelú spoluprácu s mestom Martin a najmä s pani prednostkou Mestkého úradu PhDr. Katarínou Tomášovou, taktiež ďakujeme ZUŠ Martin a SZUŠ Kláštor pod Znievom.

• Spríjemnili sme predvianočný čas klientom Domova sociálnych služieb Benetrix

• Dňa 19.11.2019 naši žiaci, pod vedením PhDr. Milana Michalca, DiS. art., PhD., ktorí sú členmi Umeleckého zoskupenia detí z detských domovov, znevýhodnených komunít a ich priateľov FÉNIX, svojim vystúpením spríjemnili predvianočný čas klientom Domova sociálnych služieb Benetrix v Martine.

• Užili sme si Ruský cirkus na ľade

• Dňa 8.11.2019 naši žiaci, pod vedením PhDr. Milana Michalca, DiS. art., PhD., ktorí sú členmi Umeleckého zoskupenia detí z detských domovov, znevýhodnených komunít a ich priateľov FÉNIX, sa zúčastnili v Žiline na mimoriadnom vystúpení Ruského cirkusu na ľade. Ďakujeme spoločnosti Show Slovakia za to, že nám umožnila zažiť výnimočné umenie ruských majstrov, ktorí nám ukázali prepojenie majstrovských športových výkonov a vynikajúceho umeleckého stvárnenia!

• Otvorili sme Dni svätého Martina

• Dňa 8.11.2019 naši žiaci, pod vedením PhDr. Milana Michalca, DiS. art., PhD., ktorí sú členmi Umeleckého zoskupenia detí z detských domovov, znevýhodnených komunít a ich priateľov FÉNIX, svojim vystúpením na divadelnom námestí v Martine otvorili celodenné podujatie Dni svätého Martina.

• PRÍBEHY v NÁS – Romane paramisi

• Dňa 5.11.2019 naši žiaci, pod vedením PhDr. Milana Michalca, DiS. art., PhD., ktorí sú členmi Umeleckého zoskupenia detí z detských domovov, znevýhodnených komunít a ich priateľov FÉNIX, vystúpili v priestoroch Turčianskej knižnice v Martine na podujatí PRÍBEHY v NÁS – Romane paramisi. Podujatie sa uskutočnilo pri príležitosti Svetového dňa rómskeho jazyka.

• Pozvánka: Ruky, ktoré dávajú

• Pozývame Vás na prezentáciu témy „Ruky, ktoré dávajú“, umelecky stvárnenej deťmi, zamestnancami z Centra pre deti a rodiny (detského domova) Necpaly a ich priateľmi. Výstava je aktuálne prístupná vo foajé Mestského úradu v Martine od 15.10 do 31.10. 2019. Autormi sú PaedDr. Miroslava Michalcová a PhDr. Milan Michalec, DiS. art., PhD. Výstava sa koná pod záštitou Mgr. Ladislava Adamoviča – riaditeľa CDR Necpaly. Oceňujeme skvelú spoluprácu s mestom Martin a najmä s pani prednostkou Mestkého úradu PhDr. Katarínou Tomášovou, taktiež ďakujeme SZUŠ Kláštor pod Znievom.

• Vystúpili sme na Stretnutí Národnostných menšín Turca

• Dňa 11.10.2019 naši žiaci, pod vedením PhDr. Milana Michalca, DiS. art., PhD., ktorí sú členmi Umeleckého zoskupenia detí z detských domovov, znevýhodnených komunít a ich priateľov FÉNIX, vystúpili na Stretnutí Národnostných menšín Turca. Bol to už 9. ročník tohto podujatia, na ktorom sa zúčastnili  zástupcovia všetkých národnostných menšín Turca. Podujatie je symbolom vzájomného porozumenia, ktoré spája národnostné menšiny žijúce v našom regióne. Medzi pozvanými hosťami boli zástupcovia mesta Martin, Turčianskych Teplíc ako aj národnostných menšín. Prítomní hostia vzhliadli bohatý kultúrny program – okrem nás vystúpila napr. aj cimbalovka Javorové husle.

• Vystúpili sme na Športovom dni seniorov a detí

• Dňa 4.10.2019 naši žiaci, pod vedením PhDr. Milana Michalca, DiS. art., PhD., ktorí sú členmi Umeleckého zoskupenia detí z detských domovov, znevýhodnených komunít a ich priateľov FÉNIX, vystúpili v Dennom centre v Martine na Športovom dni seniorov a detí. Opäť sme prepojili tvorivú mladosť a životnú skúsenosť – to je myšlienka aj tejto spolupráce.