• Literárno-dramatický

• Nadpis

• umožňuje prostredníctvom tvorivých dramatických činností rozvíjať nadanie žiaka v divadelnom a slovesnom umení. Štúdium v literárno-dramatickom odbore je výborným nástrojom na rozvoj sociability žiakov, schopnosti vnímať iných a ich správanie prostredníctvom konkrétnych rolí a riešiť rôzne sociálne situácie. Základným princípom uplatňovaným vo výučbe je dramatická hra, v ktorej sa pracuje s výrazovými prostriedkami aj iných druhov umení (výtvarné, hudobné, tanečné). Vzdelávací obsah literárno-dramatického odboru sa realizuje v jednotlivých predmetoch. K nim sa pridáva hodinová dotácia prierezovej tematiky, ktorej obsah priamo súvisí s umeleckou činnosťou školy – napr. s tvorbou interdisciplinárne zameraných projektov.

Žiaci literárno-dramatického odboru sa zúčastnili na okresnej divadelnej prehliadke v Turčianskych Tepliciach s dvomi inscenáciami. Pre potreby inscenácie rozprávky Štyria škriatkovia a víla sa v hudobnom štúdiu školy nahrávalo CD. Pravidelne sa realizujú predstavenia v ZŠ a MŠ v Necpaloch, v Belej-Duliciach, Žabokrekoch, Košťanoch nad Turcom, Kláštore pod Znievom a v Beniciach. Uskutočňujú sa samostatné vystúpenia a projekty literárno-dramatického odboru a jeho žiaci sa podieľajú i na spoločných projektoch a podujatiach školy. Žiaci literárno-dramatického odboru sa roku 2014 zúčastnili aj na súťaži v tvorbe poézie – prvé miesto obsadila B. Ž. Dobrucká a druhé M. Modrovská.