• Tanečný odbor

• Nadpis

• umožňuje komplexný a systematický rozvoj žiakov prostredníctvom pohybových a tanečných aktivít. Obsah vzdelávania v tanečnom odbore realizovaný v jednotlivých predmetoch umožňuje, aby žiaci získali orientáciu v rôznych oblastiach spojených s tanečným prejavom a kultúrou pohybu.

Vzdelávací obsah tanečného odboru tvorí rovina pohybovej prípravy a súborová práca. V rovine pohybovej prípravy vo vyšších ročníkoch prepojenej s klasickým a moderným tancom sa žiaci zoznamujú so základmi tanečných techník. V rovine súborovej práce sa rozvíja schopnosť žiaka porozumieť komunikačnému obsahu umeleckého diela, chápať tanečné umenie v súvislostiach, hodnotiť pohyb a umelecký prejav. V tanečnom odbore sa realizujú aj prierezové témy, ktorých obsah priamo súvisí s umeleckou činnosťou školy, napr. s tvorbou interdisciplinárne zameraných projektov.