• Výtvarný odbor

• Nadpis

• umožňuje žiakom prostredníctvom aktívnej výtvarnej činnosti kultivovať výtvarný jazyk ako prostriedok umeleckej komunikácie. Štúdium umožňuje žiakom reagovať na rôzne témy a okolitý svet adekvátnymi výtvarnými prostriedkami a aktívne sa umelecky realizovať. Vzdelávanie vo výtvarnom odbore rozvíja dispozície žiakov, ako sú vnímanie, predstavivosť, myslenie a vyjadrovanie, estetické cítenie a tvorivosť. Žiak sa učí pomenovávať a porovnávať svoje pocity, postrehy a myšlienky využitím vyjadrovacích prostriedkov výtvarného jazyka. Porozumenie týmto špecifickým výtvarným prostriedkom je dôležitým krokom na vytvorenie aktívneho vzťahu k výtvarnej kultúre. Vzdelávací obsah výtvarného odboru sa realizuje v týchto predmetoch: kresba, maľba, dekoratívne činnosti, modelovanie a práca s materiálom. K nim sa pridáva hodinová dotácia prierezovej tematiky, ktorej obsah priamo súvisí s umeleckou činnosťou školy, napr. s tvorbou interdisciplinárne zameraných projektov.

V treťom ročníku sa pridáva grafika, vo vyšších ročníkoch fotografia a individuálne podľa záujmov žiakov aj počítačová grafika a nové médiá (animovaný film, film, intermediálna tvorba).